Ćwiczenia na pośladki w domu – szybkie efekty, skuteczny trening

Brazylijskie pośladki, kreowane jako jeden ze współczesnych kanonów piękna nie muszą być nieosiągalne. Jeśli chcesz w domu zadbać o swoją figurę, wykonuj regularnie ćwiczenia na pupę. Dla kobiet trening pośladków w domu jest doskonałym sposobem na poprawę samooceny, a także pozbycie się cellulitu i rozstępów. Chcesz wrócić do figury sprzed ciąży, a nie masz z kim zostawić niemowlęcia? Trening na pośladki w domu to coś dla Ciebie. Uniesienie pośladków i ujędrnienie mięśni pośladkowych jest nie mniej ważne u panów, dlatego dla mężczyzn opracowane zostały mocne ćwiczenia, dzięki którym osiągnąć można szybkie i trwałe efekty. Czy wiesz, że rozćwiczone pośladki to znaczne odciążenie lędźwiowego odcinka kręgosłupa, a tym samym ograniczenie podatności na lordozę lędźwiową?

Ćwiczenia na uda i pośladki w domu – które dają szybkie efekty

Schudnięcie z pośladków dzięki ćwiczeniom

Mięśnie pośladkowe, odpowiedzialne między innymi za utrzymanie prawidłowej postawy ciała przez człowieka mogą wyglądać doskonale. Zasługujesz na szybkie mięśnie pośladkowe bez wychodzenia z domu. Wystarczy dobór odpowiednich ćwiczeń i systematyczność, a efekty pojawią się szybciej, niż możesz się spodziewać. Rozciągnięcie mięśni pośladkowych możliwe jest poprzez ćwiczenia na tyłek z gumą, ćwiczenia ze sztangą oraz z użyciem piłki. Zestaw ćwiczeń powinien być odpowiednio dobrany dla kobiet oraz mężczyzn, a także uwzględniać możliwości danej osoby. Szybkie efekty domowych ćwiczeń staną się zauważalne, jeśli będziesz ćwiczył/a cztery razy w tygodniu. Systematyczne i powtarzalne rozciąganie mięśni sprawi, że pupa zyska jędrność, a wydolność i wytrzymałość mięśni ulegnie wzmocnieniu. Ćwiczenia na tyłek oraz ćwiczenia na wyszczuplenie ud i nóg, wykonywane co drugi dzień pozwalają mięśniom zregenerować się, a przy kolejnych próbach zwiększać osiągi, eliminując skutki zakwasów. 

Jak zbudować pośladki bez ud domowym sposobem

Najskuteczniejsze ćwiczenia na rozciągnięcie pośladków to powtarzalne zestawy szybkich treningów, które dają szybkie efekty, jeśli są wykonywane regularnie. Jeżeli zależy Ci na tym, aby uniesienie pośladków było spektakularne, ale uda i łydki nie powiększyły obwodu poprzez rozrost mięśni, skup się na treningu mięśni pośladkowych, nie napinając mięśni ud i łydek. Jeśli przysiady, to tylko takie, w których obniżysz się do minimalnego poziomu. Uniesienie bioder w pozycji leżącej na wznak z rękoma, ułożonymi wzdłuż tułowia to doskonałe ćwiczenie, które należy wykonywać 12-15 powtórzeń w trzech seriach. Efekty szybkie i zachwycające. Najbardziej efektywne rezultaty widoczne są przy ćwiczeniach z gumami. Efekty ćwiczeń z gumami są szybkie i zauważalne, duże pośladki domowym sposobem stają się faktem, przy czym powiększenie pośladków nie wpływa na nogi. Wykonując wykroki, staraj się nie angażować mięśni ud i łydek, które możesz subtelnie wymodelować poprzez ćwiczenie, polegające na wspinaniu się na palce i opadaniu ciężarem ciała na płaskie stopy. Jeśli nie przeniesiesz ciężaru ciała na nogi podczas wykonywania wykroków, skoncentrujesz się na ćwiczeniu pośladków, tym samym poprowadzisz skuteczny trening obciążający mięsień pośladkowy. Użyj do tego piłki, a Twoje duże pośladki domowym sposobem będą zachwycać, a uda pozostaną smukłe. Do uzyskania zauważalnych efektów potrzebne są 2 tygodnie. Aby przyspieszyć efektywność ćwiczeń, stosuj wysokobiałkowe odżywki i suplementy oraz zbilansowaną, zdrową dietę. 

Domowe ćwiczenia rozciągające pośladki

Wymachy nogami do przodu na szczupłe pośladki

W domu możesz ćwiczyć mięśnie pośladków z gumami, z hantlami (lub przy ich braku z innym obciążeniem, np. butelkami z wodą) lub z piłką fitness. Zbuduj sprężyste, duże pośladki przy odrobinie wysiłku i zaangażowaniu w mniej niż 2 tygodnie. Kilka, prostych ćwiczeń wciąga, dlatego z pewnością nie zapomnisz o nich 3-4 razy tygodniowo. Wykonuj serię ćwiczeń na pośladki w domu trzy lub cztery razy i ciesz się szybkimi efektami.

Od czego zacząć szybkie treningi na powiększenie pośladków?

  1. Maszeruj w miejscu, następnie przejdź do biegu w miejscu, który stopniowo zmień w sprint z wysokim unoszeniem ud. Zmęcz się w ramach rozgrzewki. Dodaj do niej wyrzut w górę nóg i zataczanie kół kończynami górnymi i dolnymi. Rozgrzewka znacznie zminimalizuje ryzyko odniesienia kontuzji.
  2. Ćwiczenia na pośladki rozpocznij od przysiadów na prostych plecach. Pilnuj, by zachowywać równowagę oraz aby pozycja w dole była jak najniższa. Kilkanaście przysiadów w serii wystarczy. Możesz zwiększać ich ilość w zależności od formy.
  3. Przejdź do wykroków tylnych na piłce, możesz wykonać wykroki przednie z taśmami. Ćwiczenia z gumami dają szybkie efekty i widoczne gołym okiem.
  4. Wykonaj unoszenie bioder z pozycji leżącej na plecach. To ćwiczenie jest szczególnie polecane panom w wersji z taśmami, hantlami lub bez obciążenia. Podczas unoszenia wytrzymaj kilka sekund, napinając mięsień pośladkowy. 

Najskuteczniejsze ćwiczenia na uniesienie pośladków w domu

Najskuteczniejsze ćwiczenia na tyłek, które wykonasz w domu, są proste, a ich sekret tkwi w konsekwencji oraz systematyczności. Szybkie efekty ćwiczeń na pośladki możesz obserwować w krótkim czasie, jednak aby utrzymać je niezbędne, są cykle ćwiczeń na tyłek, wykonywane 3-4 razy tygodniowo. Przy odrobinie konsekwencji wyrzeźbisz brazylijskie pośladki po ciąży i zadbasz o swoją postawę.

Szybkie efekty odchudzaznia pośladków

Wymienione powyżej, szybkie treningi na mięsień pośladkowy, należą do najskuteczniejszych, możliwych do wykonywania w domu. Jedyne, czego Ci potrzeba to przestrzeń wokół, by zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz sprawne głośniki dla odpowiedniego efektu motywującej muzyki. Powodzenia. 

Ile razy w tygodniu ćwiczyć pośladki?

Ćwiczenia na pośladki powinny być systematycznie wykonywane co 2 do maksymalnie 3 dni przerwy, większe przerwy w treningach, hamują wzrost tkanki mięśniowej pośladków.

Jak długo trzeba ćwiczyć pośladki?

Na ćwiczenie pośladków powinno się poświęcić przynajmniej 15 minut co 2 dni, dla zwiększenia efektu brazylijskiej pupy dobrze jest spożywać po treningowe koktajle białkowe.

Jak zbudować pośladki bez ud?

Ćwicząc pośladki nie napinaj mięśni ud, wówczas rozluźnione nogi nie będą zwiększać swojej objętości. Napinając pośladki skup się na pupie, z czasem staje się to coraz łatwiejsze.

Najlepszy zestaw do szybkiej budowy uniesionych pośladków:

Aktualizacja: maj 2023

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Jodek potasu – czym jest, kiedy warto go stosować?

Jodek potasu - czym jest, czy warto go stosować?Jodek potasu to nieorganiczna sól o wzorze KI. Działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, antyoksydacyjnie i zapobiega wychwytowi jodu...

Jaka jest najlepsza kofeina w tabletkach?

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez, chociażby jednego kubka kawy. Jej fenomen polega na zawartej w niej kofeinie, która pobudza. Mnóstwo z nas...

Ranking kreatyny TOP 10 – która kreatyna jest najlepsza?

Istnieje wiele mitów na temat kreatyny, jej stosowania i efektów, jakie dzięki suplementacji można osiągnąć. Podpowiadamy co zrobić, aby do organizmu dostarczyć wartościową kreatynę...

Jak działa L-Arginina? Jaka arginina najlepsza?

W ostatnich czasach suplementy diety podbijają serca Polaków. Możemy znaleźć ich coraz więcej na półkach w sklepach sportowych, aptekach czy drogeriach. Jednymi z nich...

Erytrol – tajemnice, właściwości oraz przeciwwskazania

Prowadzisz zdrowy styl życia? Zależy Ci na tym, by dostarczać swojemu organizmowi tylko wartościowych produktów? Chcesz ograniczyć cukier? Jeśli chociaż na jedno z wyżej...

Produkty wysokobiałkowe – jadłospis wysokobiałkowy

Produkty wysokobiałkowe zamiennie określane są jako produkty proteinowe. Charakteryzuje je posiadanie wysokiej zawartości białka. Białko, węglowodany i tłuszcze zaliczane są do makroelementów koniecznych do...