Zimowy makijaż – co możesz zrobić, by był trwały i nie szkodził cerze?

Estetyczny, dobrze wyglądający make-up zimą to kwestia odpowiedniej pielęgnacji i stosowania dobrze dobranych kosmetyków.

Dlaczego make-up zimą bywa wyzwaniem?

Zimowy makijaż musi być przygotowany na bardzo niskie temperatury, ich częste zmiany, wysoką wilgotność powietrza i suche ciepłe nawiewy z instalacji grzewczych. Warunki środowiskowe w trakcie tych mroźnych miesięcy sprawiają, że skóra twarzy staje się bardziej wymagająca, ma nieco inne potrzeby niż jesienią, a kiedy ich nie zaspokoisz, możesz się spodziewać zarówno trudności podczas nakładania make-upu, jak i komplikacji w zapanowaniu nad estetycznym wyglądem swojej cery. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, jak przygotować skórę pod makijaż, ale także, o czym pamiętać podczas jego wykonywania.

Nawilżanie skóry twarzy w sezonie zimowym

Ten etap codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery jest ogromnie istotny. Twoja skóra musi się mierzyć z centralnym ogrzewaniem, szczypiącym mrozem, marznącym deszczem, przez co bardzo szybko traci wilgoć, a jej warstwa hydrolipidowa regularnie narażana jest na uszkodzenia. Makijaż suchej skóry twarzy z kolei należy do bardzo trudnych zadań. Przede wszystkim nie jest łatwo rozprowadzić gładko kosmetyki, do tego nie wchłaniają się one i nie trzymają na swoimi miejscu, tak jak powinny. Make-up szybko traci jakość i przestaje być widoczny lub wygląda nieestetycznie. Aby tego uniknąć, możesz skupić się na intensywnym nawilżaniu skóry. Zimą sięgaj po delikatne produkty do mycia twarzy o lekkiej formule, zawierające kwas hialuronowy lub glicerynę.

Raz w tygodniu nakładaj maseczkę nawilżającą lub regenerującą, która odbuduje komórki skóry i dostarczy jej cennych składników. Pamiętaj też o złuszczaniu martwego naskórka. Peeling ułatwi głębokie działanie produktów pielęgnacyjnych.

Każdego dnia rano i wieczorem aplikuj krem nawilżający dostosowany do rodzaju swojej cery i jej indywidualnych potrzeb.

Bardzo dobrym pomysłem jest zakup nawilżacza powietrza. Jeśli nie masz pewności, czy takie urządzenie byłoby potrzebne, sprawdź poziom wilgotności w swojej sypialni za pomocą higrometru. Najprostszy model możesz kupić już za kilkanaście złotych.

Jeszcze jedną, acz niesamowicie ważną wskazówką jest picie wody. Nawadnianie organizmu stanowi podstawę w trosce o odpowiednio nawilżoną cerę.

Aby zminimalizować narażanie skóry na działanie czynników zewnętrznych, codziennie przed wyjściem z domu aplikuj na twarz krem, który stworzy na niej warstwę okluzyjną.

Tajniki zimowego makijażu

Jeżeli twoja skóra nie odzyskała jeszcze odpowiedniego poziomu nawilżenia, podkład wałkuje się podczas nakładania, zmieszaj go w proporcjach 1:1 z kremem nawilżającym na dzień. Taki mix dużo łatwiej rozprowadza się na twarzy, a dodatkowo znacznie lepiej się na niej prezentuje, nawet po wielu godzinach. Równie dobrze sprawdzi się krem BB lub CC. Na większe wyjście wybierz podkład w musie i puder transparentny, który delikatnie zmatuje cerę, ale jej nie przesuszy i utrwali makijaż.

Przed pomalowaniem ust, posmaruj je pomadką nawilżającą lub balsamem. Unikaj długotrwałych szminek, które mogą zbyt szybko wysychać. Najlepiej sięgaj po błyszczyki i pomadki w płynie.

Aktualizacja: styczeń 2025

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Jakie są najczęstsze wskazania do zabiegów ginekologii estetycznej?

W ostatnich latach, zabiegi ginekologii estetycznej zyskały na popularności, oferując kobietom możliwość znaczącej poprawy jakości życia. Główne wskazania do podjęcia takich procedur to przede...

Jakie materiały i wykończenia paneli lamelowych warto wybrać?

Wybierając materiały i wykończenia do paneli lamelowych, ważne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów. Szukaj opcji, które są trwałe i dobrze będą wyglądały w...

Aktywność fizyczna na zdrowe stawy – jak należy dbać o stawy?

Zdrowe stawy to fundament naszej mobilności i komfortu życia. Aktywność fizyczna na zdrowe stawy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ich w dobrej kondycji przez...

Kłucie w kolanie: czy nie ma się czym przejmować?

Siadasz w swoim domu/mieszkaniu? I nadal Cię boli? Doskwiera Ci coraz mocniej i mocniej kłucie w kolanie? Takie kontuzje nie powinny być traktowane po...

Jakie zajęcia fitness dla początkujących wybrać?

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia jest coraz szybsze, a czasu na aktywność fizyczną coraz mniej, kluczem do dobrego samopoczucia i utrzymaniu smukłej sylwetki...

Jak dbać o higienę, gdy zmagasz się z nadmierną potliwością?

Nadmierna potliwość jest problematyczna i to fakt. Jednocześnie bywa bardzo uciążliwa, w końcu nikt z nas nie chce pokazywać się z żółtymi plamami pod...